Doç. Dr. İlker Kahramanoğlu
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Jinekolojik Onkoloji Uzmanı


1985’te Antalya’da doğdu. İlk-orta ve lise eğitimini Antalya’da tamamladı. 2003-2009 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde eğitim gördü. 2009 yılında İstanbul Süleymaniye Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, Kadın Hastalıkları ve Doğum ihtisasına başladı. İhtisası süresince Obstetri (Gebelik takibi ve Doğum), Jinekoloji, Onkoloji, Endoskopik Cerrahi, Perinatoloji (Yüksek Riskli Gebelik), İnfertilite (Kısırlık) ve Menopoz ünitelerinde çalıştı.

2011’de Hindistan’da iki ay boyunca World Laparoscopy Hospital’da laparoskopi üzerine aktif eğitim gördü. 2014 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı ünvanını aldı. Aynı yıl yapılan Tıpta Yandal Uzmanlık Sınavı’nda Türkiye 2.si oldu ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı, Jinekolojik Onkoloji Bilim Dalı’nda Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi yandal ihtisasına başladı.

2017’de üç ay boyunca Amerika Birleşik Devletleri, New York’ta Memorial Sloan Kettering Cancer Center’da çalıştı. 2018 yılında Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi Yandal Uzmanı oldu. Aynı yıl, Avrupa Jinekolojik Onkoloji Derneği tarafından kişisel Akredite Avrupa’lı Jinekolog Onkolog sertifikasına layık görüldü (Türkiye’de 3. kişi). Yaklaşık 1.5 yıl boyunca, Devlet Hizmet Yükümlülüğü kapsamında Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yaptı. 2019 yılı içerisinde, Almanya, Leipzig, Leipzig Üniversitesi’nde Jinekolojik Onkoloji’nin öncülerinden olan Michael Höckel ile birlikte aktif ameliyat ve kadavra çalışmalarına katıldı. Aynı yıl, İtalya, Roma, Catholic University of the Sacred Heart’ta “visiting fellow” olarak bulundu.

Ağustos 2019’da Doçentlik ünvanını aldı. Çok sayıda ulusal ve uluslararası kongre, sempozyum ve çalıştaya katılıp davetli konuşmacı olarak görev yapmıştır. Ameliyat videoları, Avrupa Jinekolojik Onkoloji Derneği tarafından eğitim videoları olarak seçilmiş olup, kendi sitelerinde doktorlara yönelik olarak yayınlanmaktadır.

61 uluslararası yayını, 13 ulusal yayını mevcuttur. Jinekolojik Onkoloji’de uluslararası ana kaynak kabul edilen kitabın Türkçe çeviri editörlüğünü yapmıştır. Uluslararası ve ulusal 7 kitap bölümü yazmıştır. Sözlü sunu, poster sunumu, panel sunumu olarak yurtiçinde ve yurtdışında 100’ün üzerinde çalışması olmuştur. Uluslararası saygın dergilerde hakemlik yapmaktadır. İyi derecede İngilizce bilmektedir. Alanındaki tüm gelişmeleri eş zamanlı takip etmekte ve uygulamaktadır.

Avrupa Jinekolojik Onkoloji Derneği Akreditasyon Sertifikası