Genital Estetik İstanbul

Genital estetik, kadınlarda vulva ve vajina bölgesindeki yapısal uyumsuzlukların giderilmesi için uygulanan estetik işlemler bütünüdür. Genital estetik uygulamaları, cerrahi yöntemlerle gerçekleştirilebileceği gibi dolgu uygulamaları gibi cerrahi olmayan yöntemler kullanılarak da gerçekleştirilebilir. Teknolojideki ilerlemelerin çok ciddi boyutlarda olduğu günümüzde, birçok kadın kolay ve hızlı tekniklerle gerçekleştirilen estetik işlemlere başvurmaktadır. Vajina ve vulvadaki şekil bozuklukları nedeniyle genital estetik yaptırmak isteyen kişilerde bu şekil bozukluklarından kaynaklı hem psikolojik hem de fiziksel rahatsızlıklar söz konusu olabilir. Genital estetik uygulamaları, kişilerin bu rahatsızlıklarından kurtulmaları için sıklıkla uygulanan işlemlerdir. Vajina ve vulvadaki yapısal bozukluklar kişide cinsellikten haz alamama, cinsel isteksizlik, orgazm olamama, hijyen problemleri, ilişki sırasında ağrı gibi problemlere sebebiyet verebilir. Gerekli durumlarda, tüm bu problemlerin çözümü için genital estetik uygulamalarına başvurulabilir. Uygulanan estetik işlemler sayesinde cinsel haz alamama gibi problemler giderilip, kişinin daha aktif ve tatmin edici bir cinsel hayata kavuşması sağlanabilir. Böylece, kişide özgüven artışı sağlanırken, cinsel isteksizlik gibi problemlerin çözümüne katkı sağlanmış olur. Genital estetik uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için JineOnkoGrup ile iletişime geçebilirsiniz.

Genital Estetik Nedir?

Genital estetik uygulamaları, vulva ve vajinada var olan yapısal veya edinsel bozuklukların giderildiği cerrahi ve cerrahi olmayan işlemlerin tümünü kapsamaktadır. Genital bölgeyi iç ve dış olarak ikiye ayırmak mümkündür. Kadınlarda iç genital bölgede yer alan organlar, rahim ağzı, rahim, tüpler ve vajinadır. Dış genital bölgede yer alan kısımlar ise büyük ve küçük dudaklar, kızlık zarı, klitoris ve bu organları çevreleyen perine olarak isimlendirilen bölgedir.

Vücuttaki herhangi bir bölgenin yeniden şekillendirilmesi işlemine “estetik operasyon” adı verilmektedir. Dolayısıyla, iç ve dış genital bölgenin yeniden şekillendirilmesine yönelik işlemler genital estetik başlığı altında toplanabilir. Bu uygulamalar arasında cerrahi işlemler olan çeşitli ameliyatlar ve cerrahi gerektirmeyen işlemler olan çeşitli dolgu ve lazer uygulamaları sayılabilir. Vajina ve vulvadaki şekilsel bozuklukların bu işlemler sayesinde ortadan kaldırılması ile kişi özgüvenini yeniden kazanır. Bazı genital estetik uygulamalarında son teknoloji lazer cihazlarından da yararlanılabilir, bu işlemler lazerle genital estetik işlemleri olarak bilinmektedir. Genital estetik kapsamında hangi işlemlerin hastaya uygulanacağı hem doktorun önerileri hem de hastanın talep ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak belirlenir.

Genital estetik uygulamaları arasında cerrahi işlemler, soruna kesin ve kalıcı çözüm sunmalarıyla bir adım öne çıkmaktadır. Cerrahi olmayan işlemlerin etkisi ise genellikle geçicidir ve bir süre sonra tekrarlanmaları gerekir. Bu sebeple, kalıcı çözüme ulaşmak isteyen hastalara genital estetik ameliyatı önerilmektedir. Lazer cihazlarının kullanıldığı genital estetik uygulamaları ise tamamen hastanın ihtiyaçlarına göre planlanır ve problemin durumuna göre seans sayısı değişebilir.

Genital Estetik Ameliyatları Nelerdir?

Kişilerin en çok talep ettiği genital estetik uygulamalarının başında vajina daraltma işlemi gelmektedir. Vajina daraltma, birçok yöntem ile gerçekleştirilebilir. Vajina daraltma ameliyatı olarak bilinen vajinoplasti operasyonu ile vajina daraltma gerçekleştirilebilirken, ameliyat tercih etmeyen hastalarda lazerle vajina daraltma işlemi de uygulanabilmektedir. Vajina daraltma haricinde, hastalar tarafından en çok tercih edilen genital estetik uygulamaları labioplasti ameliyatı ve kızlık zarı dikimidir. Labioplasti operasyonu, genital dudaklardaki şekilsel bozuklukların giderilmesi amacıyla gerçekleştirilir. Labiumların büyüklüğü nedeniyle ortaya çıkabilecek olan adet sırasındaki hijyen sorunları, ilişiki sırasında zorlanma, giysi tercihlerini etkileyebilecek durumlar labioplasti ile çözümlenebilir. Bazı kişilerde normal doğum sırasında gerçekleştirilebilen epizyotomi skarları estetik olarak iyileşmemiş olabilir. Perineoplasti olarak adlandırdığımız ve epizyotomi skarlarının estetiği de genital estetik işlemleri arasında yer almaktadır. En çok tercih edilen genital estetik ameliyatları şu şekildedir:

 • Labioplasti
 • Vajinoplasti
 • Klitoral hudoplasti
 • Dış dudak estetiği
 • Perine estetiği
 • Büyük dudak yağ dolgusu
 • Vajina daraltma
 • Vajina gençleştirme
 • Vulva beyazlatma
 • Kızlık zarı dikimi
 • Mezoterapi

Genital Estetik İstanbul Öncesi Sonrası

Genital estetik öncesi sonrası, operasyonlardan sonraki iyileşme süreci, uygulamaların yan etkilerinin olup olmadığı kişilerin genital estetik hakkında en çok merak ettiği konuların başında gelmektedir. Genital estetik uygulamaları sayesinde problemli bölgede yaşanan şekilsel değişikliğin yanı sıra, kişilerin kendine güveni de artmaktadır. Cerrahi uygulamalar ile kıyaslandığında, cerrahi olmayan işlemler sonrasında hastanın iyileşme süreci çok kısa olmakta ve işlem sonrası şikayetlerin atlatılması çok daha kolay olmaktadır. Genital estetik uygulamalarından önce kişinin cinsel birliktelikte yaşadığı sıkıntılar geride kalmakta, estetik görüntünün verdiği etkiyle kişi kendini çok daha mutlu ve özgüvenli hissetmektedir.

Kızlık Zarı Dikimi

Genital estetik operasyonları arasında en çok tercih edilen işlemlerden biri olan kızlık zarı dikiminde farklı cerrahi teknikler uygulanabilir. İşlemde hangi tekniğin kullanılacağı hastanın talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda belirlenmektedir. Kızlık zarı dikiminde iki farklı yöntem uygulanmaktadır.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi

Geçici kızlık zarı dikimi, kızlık zarının dikildikten sonraki yapısal bütünlüğünün 1-5 gün boyunca, geçici olarak korunduğu bir tekniktir. Bu sebeple cinsel birleşmeden 1-5 gün önce yapılması önerilir. Geçici kızlık zarı dikiminde, hymen adı verilen kızlık zarının arka dokuları, kendiliğinden eriyen iplikler kullanılarak dikilir. Böylece cinsel birleşme esnasında zarın yırtılması ve kanama olması sağlanır. Fakat dikişler geçici bir süre etkisini sürdürdüğü için, operasyonun üzerinden 1 haftadan fazla süre geçtiğinde cinsel birleşmede kanama görülmeme ihtimali olabilir. 

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Kalıcı kızlık zarı dikimi, adından da anlaşılacağı üzere kızlık zarının kalıcı olarak dikilmesi işlemidir. Ameliyatın üzerinden ne kadar süre geçtiğinden bağımsız olarak, zarın yapısal bütünlüğü korunur. Dolayısıyla bir sonraki cinsel birleşmede kanama görülür. Fakat bu operasyonu geçiren hastaların yaklaşık 30 gün süreyle cinsel ilişkiye girmeleri önerilmemektedir. 30 gün sonunda iyileşme süreci tamamlanır ve kişiler istedikleri herhangi bir zamanda cinsel ilişkiye girebilirler.

İstanbul Genital Estetik Fiyatları 2022

Genital estetik uygulamaları, cerrahi ve cerrahi olmayan birçok işlemi kapsayan çok çeşitli uygulamalardır. Her işlemin fiyatı birbirinden farklı olacağı için genital estetik fiyatları için ortalama bir değer vermek doğru değildir. Genital estetik fiyatları, uygulanacak işlemin türüne, uygulanacak anestezi yöntemine, uygulamanın gerçekleştirileceği hastaneye ya da kliniğe bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. İstanbul genital estetik fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için JineOnkoGrup ile iletişime geçebilirsiniz.